Savunmada referans noktası

Biz Kimiz?

 

 

 

 

 

 

 

HBStrateji Danışmanlık Ltd Şti., savunma ve güvenlik alanlarında danışmanlık, eğitim ve rehberlik amacıyla faaliyette bulunmaktadır.

Şirket, Ülkemiz savunma sanayiinin özgüveninin, bilgi ve tecrübesinin sahaya daha fazla aktarılması gerektiği düşüncesinden hareketle 2018 yılında Ankara’da, Haluk Bulucu tarafından kurulmuştur.

HBStrateji, yüksek teknolojili bazı savunma ürünlerini, işbirlikleri içinde geliştirmeyi de amaçlamakta ve savunma ürünlerimizin ihracatı alanına da girmeyi hedeflemektedir.

Dünya kara savunma sektörünün en önemli isimlerinden olan FNSS’nin; satın alma grubunda, proje mühendisliği, pazarlama ve strateji direktörlüğü yönetim kademelerinde 26 yıl çalışan, yurtiçi ve yurtdışında birçok projenin gerçekleştirilmesinde önemli roller alan Bulucu, ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş bir Yüksek Mühendistir.

Bulucu, SaSaD Strateji Kurulu Başkanlığı, TOBB Savunma Sanayii Meclisi Başkan Yardımcılığı görevlerini yapmış; Brüksel’de faaliyet gösteren Avrupa Uzay ve Savunma Sanayicileri Birliği (ASD) kurumunun Savunma Biriminde de (DBU) Türkiye’yi uzun yıllar temsil etmiştir.

Haluk Bulucu yaklaşık 20 yıldır Üniversitelerimizin ve diğer kuruluşlarımızın etkinliklerine konuşmacı sıfatı ile katılmaktadır.

Pazarlama ve genel anlamıyla yönetim alanındaki tecrübelerinin toplandığı ‘Senin canın sağ olsun’ başlıklı bir de kitabı olan Bulucu, yeni eserlerinin yazımını sürdürmektedir.